Čistenie ozónom

- Likviduje plesne, baktérie, vírusy a neutralizuje pachy
- Preniká do všetkých kútov a pórov všetkých materiálovČO JE OZÓN?
Ozón je bezfarebný, vo vyšších koncentráciách belasý plyn, ťažší ako vzduch. Je tvorený troma atómami kyslíka (O3). Hovorí sa mu tiež "aktívny kyslík". Vzhľadom k nahromadenej energii je molekula ozónu veľmi nestabilná a po krátkej dobe sa späť samovoľne rozpadá na kyslík (O2).

APLIKÁCIE OZÓNU

Odstraňovanie zápachov a dezinfekcia:
 • Odstránenie nežiaducich zápachov a dezinfekcia priestorov /nový nábytok, po maľovke /
 • Odstránenie zápachu po požiari a záplavách
 • Odstránenie zápachu domácich zvierat
 • Odstránenie zápachu cigaretového dymu a zápachu kuchýň, toaliet ....
 • Odstráneniu zápachu potu, moču ....
 • Dezinfekcia a odstránenie pachov zo šatníkov, obuvi, hokejovej, lyžiarske výstroje ...
 • Odstránenie chemických zápachov z najrôznejších náterov, riedidiel, lepidiel a pod.
 • Odstránenie zápachu z hotelových izieb, chatiek, karavanov, autobusov, pivníc, garáži a veľa iných zariadení
 • Ošetrenie a skladovanie potravín
Na rozdiel od iných chemických prípravkov ozón priamo odstraňuje príčiny zápachov, neprekrýva ich.

Likvidácia patogénnych mikroorganizmov:
 • Ničenie vírusov, baktérií, plesní a húb
 • Likvidácii alergénov
Ozón likviduje aj patogény, ktoré sú voči pôsobeniu chlórových prípravkov odolné. Ako plyn preniká do všetkých kútov a zákutí, aj do pórov najrôznejších materiálov (steny, podlahy, nábytok, koberce, textílie, zariadenie ...).
Po aplikácii ozón nezanecháva žiadne odpadové látky.

Cenník
Čistenie a dezinfekcia ozónom
  Čistenie a dezinfekcia ozónom   0,35 € / 1m3 (kubický)
 
DEZINFEKCIA AUTOMOBILOV
Zdá sa vám, že cítite v automobile zatuchnutý zápach? Príčinou je vlhkosť, ktorá sa zráža na výparníku klimatizácie. S vlhkosťou sa tu usadzujú aj drobné nečistoty, ktoré vytvárajú pôdu pre mikroskopické častice ako sú baktérie, huby a roztoče.
Chcete zažiť naozaj 100% vydezinfikované automobil, zbavený nepríjemných zápachov (od cigariet, zvierat, vyliateho paliva a pod.) a neviditeľných nepriateľov v podobe vírusov, baktérií, plesní, roztočov a najrôznejších typov alergénov? Spoľahnite sa na ozón, najúčinnejšie prírodné oxidačné činidlo, aké je v súčasnej dobe známe.
Ozón sa ako plyn dostane naozaj všade, kam sa bežné sprejové dezinfekcia nedostanú. Neexistuje žiadny vírus ani baktérie, ktoré by ozónu dokázali odolať. Ozón je 3000x rýchlejší ako chlór.
Kde sa v automobile berie nepríjemný zápach?
Klimatizačný systém - veľkými zmenami teplôt vzniká vlhkosť, ktorá vytvára ideálne miesto pre rast a množenie baktérií a plesní. Posádka vozidla potom vdychuje takto infikovaný vzduch.
Voda z topiaceho sa snehu a pod., ktorá sa dostane pod koberčeky a spôsobuje tvorbu plesní.
Všetka tvorba baktérií a plesní je sprevádzaná nežiaducim zápachom v interiéri automobilu. Navyše baktérie a plesne sú pôvodcami mnohých zdravotných problémov nielen vodičov, ale aj ostatných pasažierov. Výsledkom teda môže byť pálenie očí, podráždenie dýchacích ciest, v horšom prípade dochádza k bakteriálnym infekciám alebo alergickým reakciám.
Ventilácia automobilov strednej triedy má výkon od 300 do 2.200 l / min. Po prejdení 10.000 km sa na peľovom filtri, ale aj v celej vzduchotechnike vozidla nazhromaždí asi 500 g nečistôt presýtených vzniknutými baktériami a plesňami. Čistenie je preto nevyhnutné najneskôr po šiestich mesiacoch pri priemernej prevádzke automobilu.
Ozón ako plyn prenikne do všetkých zákutí a pórov materiálov ako sú koberce, čalúnenie, poťahy, ventilačné a klimatizačné systémy a zničí tu všetky mikroorganizmy. Po aplikácii ozónu a vyvetraní vozidlá zmiznú nepríjemné zápachy a vo vozidle zostane cítiť ostrá vôňa čistého vzduchu.

DOMOVY A DOMÁCNOSTI
V domácnostiach môžeme ozón použiť na likvidáciu mnohých nepríjemných zápachov, ako sú zatuchnuté miestnosti, dym z cigariet, zápach zo zvierat, ničenie vírusov, baktérii, plesní, húb a ostatných látok organického aj anorganického pôvodu. Ozón zoxiduje tieto škodlivé čiastočky ešte predtým, ako sa dostanú do ľudského organizmu a začnú odčerpávať kyslík z vášho tela. Ozón reaguje na zápachy a premieňa ich na neškodné častice.
Po zakúpení nového nábytku je možné jeho zvláštny pach jednoducho odstrániť pomocou ozónu. Podobným spôsobom sa eliminujú zápachy z miestností po maľovaní alebo lakovaní.
Neexistuje prakticky žiadny zápach, ktorý by ozón nemohol odstrániť.

OŠETRENIE A SKLADOVANIE POTRAVÍN
Ozón sa aplikuje priamo v pivnici alebo v komore, čím dosiahneme odstránenie baktérií, pesticídov, hormónov, postrekov, plesní a tým predĺženie doby skladovateľnosti potravín ako sú hlavne ovocie, zelenina, údeniny, vajcia a pod.

ZDRAVOTNÍCTVO A SOCIÁLNE SLUŽBY
Aplikácia ozónu je najefektívnejšou metódou dezinfekcie. Zásadným spôsobom vytvára zdravé prostredie a obmedzuje rozširovanie chorôb. Za týmto účelom je nutné ozónom pravidelne sterilizovať domovy pre seniorov, nocľahárne pre bezdomovcov, detské domovy, školy, škôlky a priestory v zdravotníckych zariadeniach, ako sú izby pre chorých, ordinácie, čakárne, veterinárnej ordinácie, čím sa predíde infekciám a chorobám .
V prípadoch ako je úmrtie, kedy ľudské či zvieracie telo nebolo nájdené včas a došlo k čiastočnému či úplnému rozkladu, je práve aplikácia ozónu riešením. Aplikáciou dochádza ku škále účinkov, vďaka ktorým je naše riešenie / eliminácie pachov, sterilizácia objektov a likvidácia všetkých nežiaducich biologických nečistôt / unikátne. Prítomnosť ozónu likviduje a neutralizuje molekuly bielkovín obsahujúce zložky síry a dusíka, ktoré sú charakteristické vysokou úrovňou zápachu. Pri ozonizácii dochádza k 100% dezinfekcii, nie je potrebné následné použitie zastaralých metód (postreky, nátery chemikálií).

FITNESS CENTRÁ A ŠPORTOVÉ ZARIADENIA
Ozón úplne spoľahlivo likviduje nepríjemné pachy (plesne, zatuchnutý zápach) v zle vetrateľných priestoroch. Typickými miestami môžu byť práve rôzne športové centrá, fitness centrá, soláriá, sauny, šatne a pod.

POŽIAR A POVODNE
Požiare - odstraňovanie zápachu:
Žiadna chémia na maskovanie zápachov trvalo neodstráni zápach spáleniny, ktorý vznikne po požiari. V záverečnej fáze aplikácia ozónu môže dosiahnuť skoro 100% účinnosti odstránenia zápachu.
Povodne - odstraňovanie zápachu a patogénnych mikroorganizmov:
Vodou po povodniach nasiakne murivo, podlahy, základy a nosné trámy. Navyše voda pri povodniach obsahuje aj splašky, ktoré znečistia aj zatopené budovy. Bežný spôsob vyčistenia zatopených domov nerieši problematiku likvidácie patogénnych mikroorganizmov. Ozón je vynikajúcim riešením v záverečnej fáze na odstránenie následkov povodní pre jeho schopnosť prenikať hlboko do ošetrovaných štruktúr a pórov a spoľahlivo ničiť všetky vírusy, baktérie a plesne.
a.r.m top servis © 2016